Fenyőkéreg használata zöldtetőkhöz
Fenyőkérget, fenyőmulcsot zöldtetőknél nem talajtakaróként, hanem szerkezeti elemként használják.
Zöldtető rétegei, elemei
Vízszigetelés:
a zöldtető legkényesebb rétege. Kialakításának tökéletesnek, jól megtervezettnek kell lennie, hiba esetén a javítása borzasztóan nehéz, körülményes és drága eljárás. A szigetelőanyag gyártó cégek zöldtetőhöz kifejezetten a gyökérálló típust ajánlják, csak ezt szabad beépíteni!
Hőszigetelés:
Tetőhöz bármelyik alaktartó, lépésálló, zártcellás hőszigetelés használható.
Mechanikai védőréteg:
Nem szőtt TYPAR geotextília, melynek feladata a szigetelést megvédeni a mechanikai sérülésektől és a gyökértől a betelepítés után.
Perforált szivárgó- és vízmegtartó réteg:
melynek feladata a nedvesség megtartása, de a túl sok csapadék elengedése. A víztározó képesség növelése érdekében a perforált szivárgó domborulatait duzzasztott agyagkaviccsal vagy kertészeti perlittel kell kitölteni.
Elválasztó szűrőréteg:
A következő réteg geotextília megszűri a termőrétegből érkező vizet, így meggátolja a perforált szivárgó réteg eltömődését.
Ültető közeg:
tápanyagokkal jól feltöltött, laza szerkeztű talaj, ami sokáig képes a növények számára optimális feltételeket fenntartani.
Szerkezetet, tápanyagot adó részek:
termőföld, tőzeg, nádszecska, fenyőkéreg, fenyőmulcs kertészeti perlit, rizsléha, Liapor, érett marhatrágya, Terravita, komposzt, Osmocote, folyamatosan feltáródó műtrágya
Növényzet:
Télálló, szárazságtűrő, napfénykedvelő, kórokozókkal, és kártevőkkel szemben ellenálló növényzet jöhet csak szóba.